סוגי שתלים דנטליים

  • אילו סוגי שתלים דנטליים יש בשוק? מה הכי טוב?
  • מה הטכנולוגיה הכי מתקדמת? מה הכי מומלץ ע"י המומחים?
  • אילו שתלים יבטיחו לך שיניים בריאות לכל החיים?
בדף זה נציג בפניך מגוון סוגים של שתלים דנטליים.
הטכנולוגיה המתקדמת של היום מאפשרת להזמין טיפול שיניים מהיר, יעיל ומקצועי -
שיבטיח לך שיניים בריאות
לכל החיים. בנושא בריאות לא מתפשרים. מגיע לך הטוב ביותר!
--- פריסה ארצית רחבה ---

כמה עולה השתלת שיניים? לחץ כאן
השתלת ממוחשבת - מה זה אומר? לחץ כאן למידע נוסף

סוגי שתלים דנטליים - רקע


שתלים בשיניים הם למעשה תחליף מלאכותי לשיניים חסרות. השתלים הדנטליים מוחדרים אל תוך עצם הלסת ולאחר מכן נבנים עליהם כתרים, גשרים או תותבות נשלפות. כך מהווים השתלים הדנטליים תחליף לשורש השן ולכותרת השן (החלק הגלוי בחלל הפה).

המכנה המשותף לכל השתלים הדנטאליים לסוגיהם, הינו  יכולת ההברגה שלהם אל תוך הלסת ועמידותם ארוכת הטווח.
ההבדלים בין הסוגים השונים של השתלים באים לידי ביטוי בעיקר בבקרת האיכות ותו התקן שקיבלו, הצורה החיצונית של השתל ,גודל השתל, צורת ההתאמה של משטח השתל לחלקי השיקום והחומר ממנו עשוי השתל.
סוגי שתלים דנטליים

הצורה של שתלים דנטליים

✔ צילינדר (בורג) או קונוס - שתלי שיניים נבדלים זה מזה בכמה היבטים. ראשית, צורתם שונה במקצת, רוב השתלים הם בעלי פסי הברגה וצורתם היא צילינדרית אך חלקם בעלי צורה קונית. לכל צורה יש את היתרונות שלה ובחירת הצורה תיעשה על ידי רופא אשר בדק לעומק את מבנה הלסת, רוחב וגובה העצם שלכם ופרמטרים אחרים אשר יקבעו איזו צורה תתאים עבורכם.

✔ שתלי בלייד (להב) - קיים סוג נוסף של שתלים דנטאליים, אשר השימוש בהם שכיח פחות משתל הצילינדר, המכונה בשם  שתלי בלייד BLADE IMPLANTS. צורתם של שתלי הבלייד כשמם כן היא כצורתו של להב, ארוכים ושטוחים. השתלים הללו מיועדים עבור מטופלים פוטנציאלים להשתלה, בעלי עצם צרה במיוחד. כיום כמעט ולא מתבצעות השתלות דנטאליות עם השתלים הללו בעקבות חסרונותיהם הבולטים הטמונים הן בבעלות היקרה שלהם והן בנטייתם לערום שיירי מזון בסביבתם אשר עשויים להוביל לדלקות חניכיים חמורות וזיהומים.

✔ שתלי דיסק (שטוחים) - סוג נוסף של שתלים הקיימים בשוק הינו שתלי דיסק DISK IMPLANTS, מעיין שילוב של השניים הקודמים. שתלים אלו הם שילוב של שתל להב עם שתל בורג. שתלי הדיסק הומצאו על ידי רופא השיניים הצרפתי ד"ר ג'ררד סקורטצ'י, במטרה לתת מענה לאותם מטופלים הזקוקים להשתלה דנטאלית, אך סובלים מחוסר עצם ניכר. היום קיימות בשוק שתי חברות מוכרות בלבד אשר מייצרות את שתלי הדיסק השטוחים.

✔ שתלי הרמת סינוס
- שתלים חדשים אשר פותחו בשנים האחרונות, המכונים בשם שתלי הרמת סינוס SINUS LIFTING IMPLANTS. שתלים אלו הינם בצורת בורג והם בעלי מבנה חלול הכולל מערכת צינורות אשר מאפשרת ביצוע של הרמת סינוס דרכם, זאת  מבלי הצורך לבצע פתיחה רחבה מדי של הסינוס. החיסרון הבולט בשתלי הרמת הסינוס החדשים, טמון בכך שהתנאי להצלחת ההליך הינו מינימום עובי של עצם ולכן לא תמיד ישנה התאמה לכל פציינט.

✔ שתלי מיני (MINI) - סוגי שתלים דנטליים חדשים אשר נכנסו לשוק לאחרונה הם שתלי ה"מיני". שתלים אלו מאפשרים את הכנסתם המידית של השתלים ישר לאחר תהליך העקירה. בשיטה זו נכסך למטופל זמן רב כיוון שזמן האיחוי קטן באופן משמעותי. שתלי המיני הינם שתלי טיטניום קטנטנים בעלי קוטר זעיר וחרט, המאפשרים העמסה מידית של השתלים ישר לאחר ביצוע תהליך העקירה. זוהי שיטה חסכונית במיוחד החוסכת למטופל כסף וזמן רב,  מכיוון שזמן האיחוי קטן באופן משמעותי.

שתלי המיני מספקים פתרון אולטימטיבי עבור אותם מטופלים פוטנציאלים אשר אינם מצליחים לקבל שתלים בעלי צורה של בורג בעקבות סיבות אנטומיות כגון צפיפות עצם דלה וחלל צר בין שורשי השיניים. היתרון הבולט של שתלי המיני מול המתחרים, בא לידי ביטוי הן בהליך הביצוע המהיר, אשר חוסך מהמטופל זמן רב וביקורים נשנים במרפאת הרופא המטפל, והן בעצם העובדה שההליך נעשה תוך הרדמה מקומית או אילחוש וכך חוסך את כאביו וייסוריו המיותרים של המטופל.

ההליך מסתיים תוך טיפול אחד בלבד המתקיים באותו היום, תוך שלב אחד בלבד אשר כולל בתוכו ניתוח שכמעט ואינו פולשני ותהליך האיחוי וההחלמה שלו מהירים וקלים ללא תפרים.


מעוניין לשמוע על מבצעים בלעדיים? (אצל הרופאים הטובים ביותר) -
צפה עכשיו בסרטון קצר (02:32)סוגי שתלים דנטלייםהבדלים בין סוגי שתלים דנטליים - ארץ היצור

בארץ משתמשים כיום בשלושה סוגי שתלים דנטליים עיקריים אשר נבדלים לפי ארץ היצור שלהם:
  • שתלים אמריקאים הנושאים את תו התקן האמריקאי, המחמיר ביותר. חלק מן השתלים האמריקאים נושאים גם את תו התקן הישראלי.
  • שתלים אירופאים המיוצרים במגוון מדינות באירופה. ישנם הבדלים בין ייצור בארצות הממוקמות במזרח אירופה לבין מערב אירופה. שתלים אלו נושאים תו תקן אירופאי וחלקם נושאים גם את תו התקן הישראלי.
  • שתלים ישראליים אשר מיוצרים על ידי מספר חברות בארץ. חלקן עומדות בתנאים של תו התקן הישראלי בלבד אך חלקן עומדות גם בתנאים האירופיים והאמריקאים.
שתלים אשר עומדים בכמה שיותר תווי תקן בעצם עוברים מבדק תחת דרישות מחמירות יותר ולכן באופן טבעי הם איכותיים יותר ואמינים יותר. לדוגמא יש שתלים אמריקאים שעומדים גם בתקן האמריקאי וגם בתקן הישראלי (בדיקה כפולה). לעומתם קיימים יצרנים ישראלים אשר מספקים שתלים דנטאליים איכותיים שגם הם נושאים מגוון תווי תקן (גם ישראלי וגם אמריקאי). כאמור, תו התקן אשר נחשב כתו המחמיר ביותר הינו תו התקן האמריקאי.

קיימים מספר דגמים מובילים של שתלים דנטאליים, אשר מרבית מרופאי השיניים הישראלים בוחרים בהם למטרת הליך ניתוחי של השתלת שיניים,  מבניהם נמצא את דגמי האלפא ביו, A.B, Paragon, M.I.S, Zimmer ו ARDS Implants.

יחד עם זאת חשוב להבין כי סוגי שתלים דנטליים הם אינם הגורם הבלעדי אשר יקבע את הצלחתו של התהליך. יש לבחור בקפידה את הרופא המשתיל אשר יוכל להתאים לכם את השתל האולטימטיבי בהתבסס על נתונים מעמיקים שהולידו הבדיקות המקדימות לטיפול.

מה יכול להשתבש בתהליך? מהם הסיכונים והסיבוכים האפשריים בהשתלת שיניים? לחץ כאן למידע נוסף


גודל השתלים

סוגי שתלים דנטליים נבדלים בין השאר בגודל הפיסי של השתל. השוני בגדלים של השתלים נובע מעצם קיום הבדלים בגדלים השונים של השיניים המצויות בלסת בהתאם למיקומן (לסת עליונה/לסת תחתונה, מיקום אחורי/מיקום קדמי). כמו כן ישנם הבדלים אנטומים אינדיבידואלים אשר מקורם בגדלים השונים של הלסתות ובעובי העצם. תפקידו של הרופא המטפל להתאים את גודל השתל בהתאם למרחב העצם הזמינה בקרב כל פציינט.

גודלו של שתל סטנדרטי המיועד להשתלה בחלק הקדמי של הלסת נע בין קוטר של 4.2 -3.5 מ"מ ומשתמשים בו בד"כ לחלק הקדמי של הפה. לחלק האחורי של הפה (שיניים טוחנות)  נשתמש בד"כ בשתל במידה גדולה יותר, אשר הקוטר שלו נע בין 4.5 ל- 6 מ"מ. ניתן למצוא מידות קטנות וצרות יותר בשתלים מסוג מיני ( קוטר 3.5 – 2 מ"מ).


חומר השתלים - הטיטניום מול הזירקוניה החדש

עד היום שוק השתלים הדנטאליים הכיר במתכת הטיטניום היקרה והאיכותית כחומר האולטימטיבי לייצור השתלים. חיוניותה של המתכת טיטניום לתוחלת החיים של השתלים באה לידי ביטוי בכך שהיא בעלת מרקם חלק.

מצד אחד, מתכת הטיטניום חזקה כמו פלדה ומצד שני היא קלה ממנה כמעט בחצי! תכונות אלו מאפשרות לגוף שלנו לקלוט את הגוף הזר ללא כל תופעות לוואי נלוות. בנוסף מתאפשר תהליך של בניית תאי עצב חדשים סביב השתל המביאים לאחיזה חזקה של שתל בלסת.

מנגד קיימים מספר חסרונות בחומר הטיטניום כשתל דנטאלי. החיסרון העיקרי הוא בכך שהטיטניום הינה מתכת אשר סובלת מתהליך של קורוזיה, המביא לשחיקה ובלאי של החומר המתכתי. הסכנה הטמונה בכך לשתל העשוי מחומר הטיטניום היא איבוד של עצם מסביב לשתל עצמו.

בשנים האחרונות החלו להשתמש בשתלים המכונים שתלי זירקוניה (ZIRCONIUM IMPLANTS) כתחליף לשתל הטיטניום. היתרון העיקרי בשתלים הללו  נעוץ בכך שאין להם חיבור פרוטזה, המעודד צמחיה של בקטריות - והם נמצאו כידידותיים לרקמות.

צורתם של שתלי הזירקוניה החדשים, היא כצורת בורג הבנוי מחומר קראמי חזק, דמוי יהלום, בצבע בהיר אשר מדמה באופן כמעט מושלם את צבעה של השן הטבעית. למרות היתרונות האמורים של שתלי הזירקוניה, הם יחסים חדשים בשוק השתלים, הניסיון הפרקטי בהם מועט ולכן הם עדיין לא צברו פופולאריות בקרב רופאי השיניים המשתילים.


שתלים דנטליים מחומרים שונים


החומר והצורה של משטחי השתל

רוב שתלי השיניים עשויים מטיטניום. מנגד ניתן למצוא מגוון רחב יותר של חומרים מהם עשוי משטח המגע של השתל עם העצם. תפקידו העיקרי של חומר המשטח הינו בשמירה על יציבות ועל עמידות ארוכת טווח של טיפול ההשתלה הדנטאלית.

קיימים סוגים רבים של משטחי שתל כגון: משטח מחוספס בעל נקבוביות, צריבה בחומצה, התזת חול, עטיפה בריסוס של פלזמה ומשטח של חצץ טיטניום מקרוני. משטחי השתל השונים מותאמים לצורת השתל עצמו על מנת לאפשר הברגה/הדבקה יעילה. שתלי השיניים מדורגים על פי הסוג של הכיפה או הראש שלהם.

קיימות שלוש צורות אפשריות לחיבור של הירכה והשיקום לשורש, הנקראות על שם צורת החיבור שלהן:
מחבר המשושה הפנימי, מחבר המשושה החיצוני והמתומן הפנימי.


טכניקות ההשתלה - השתלה בשלב אחד, שני שלבים או העמסה מיידית

קיימת טכניקת השתלה המבוצעת בשלב אחד בלבד וכזו המבוצעת בשני שלבים. הבחירה בסוג הטכניקה קשורה באופן ישיר במיקום השתל (מעל העצם או בתוך העצם) ובנתונים האנטומים של המטופל כגון נפח וצפיפות העצם.

> השתלה בשלב אחד מבוצעת במקרים של השתלה מעל העצם

כאשר שתלים ארוכים ובולטים ממוקמים בתוך רקמות החניכיים על עצם הלסת ללא צורך בחשיפת השתל. שיטת השתלה בשלב אחד עשויה לשמש כבסיס יציב לשיניים תותבות, עבור מטופלים שאין להם מספיק גובה עצם בכדי לבצע השתלה בתוך העצם. חיסרון של שיטת השתלה בשלב אחד נעוץ בכך שהשתל נותר פגיע ורגיש ולכן יש לנקוט בזהירות יתר בכל עת ועת.

> השתלה המתבצעת בשני שלבים מתקיימת במקרים של השתלה בתוך העצם

השתלה זו היא ההשתלה השכיחה ביותר, כאשר השתלים מושתלים בהליך כירורגי לתוך עצם הלסת והם מספקים בסיס לשיניים קבועות המולבשות עליהן. השתל מושם מתחת לחניכיים ואת רקמות החניכיים תופרים עם תפרים במטרה להגן על השת . בזמן האיחוי העצם מסביב לשתל מחלימה ומתאחה יחד איתו.

מיד לאחר משך ההחלמה, מתבצע ניתוח שניוני במטרה לחשוף את השתל ולהרכיב עליו את הירכה והשיקום. בשתי השיטות הנ"ל המחקרים מציגים כי קיימים אחוזי הצלחה של 90%-95% בקליטת השתל.

> שיטה פופולארית נוספת להשתלה דנטאלית הינה שיטת ה"העמסה מיידית"

על פי שיטה זו גם השתל וגם השיקום מונחים בעת ובעונה אחת בהליך כירורגי, תוך הרדמה מלאה בטיפול אחד בלבד. היתרון הבולט של שיטה זו מתבטא בחיסכון של זמן, כאבים וייסורים. החיסרון או המגבלה בשיטה הזו נובע מכך שלא לכולם יש נתונים אנטומים המתאימים לעבור את ההליך, מכיוון שנדרשת צפיפות עצם טובה ונפח מינימאלי.


מומלץ לצפייה! סרטון הדגמה - ככה נראית השתלת שינייים (1:41)
השתלת שיניים ביום אחד - לחץ כאן למידע נוסף


כיצד מתחילים את התהליך?


תחילה יש להיוועץ עם מומחה להשתלות שיניים, בהמשך יש לבצע בדיקות וצילומים לפי הוראת הרופא. פנייה לרופאים ולמרפאות הכי טובים בארץ ניתן לעשות דרך אתר זה. כל שעליכם לעשות הוא להשאיר את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם עם מספר הצעות.

חשוב לדעת - בכל הנוגע לאישור מועמדותו של המטופל לטיפול השתלת השיניים, נלקחים עוד כמה פרמטרים בחשבון: העדר מחלות כרוניות כמו סכרת, אוסטיאופורוזיס, מחלות לב, קרישת דם, שימוש קבוע בתרופות , קיום של מחלות חניכיים שלא טופלו כראוי, הרגלי עישון והיגיינת הפה.
קיימים מצבים בהם הרופא ימליץ על ביצוע התערבות כירורגית קודמת כגון השתלת עצם במטרה לאפשר את התקנת השתלים באופן הטוב ביותר.

יש לך שאלה לגבי השתלת שיניים? משהו לא ברור? לחץ כאן לקבלת ייעוץ חינם!
✔ ייעוץ חינם ללא התחייבות!
✔ מיטב המומחים ליד מקום מגוריך
✔ מחיר ללא תחרות (השוואת מחירים)
✔ ללא כאבים, הרדמה מלאה/חלקית
✔ החלמה מהירה במיוחד


צור קשר עכשיו -
ונחזור אליך תוך 5 דקות!
-
למה לבחור דווקא בנו?

השתלות שיניים מחיר


שיניים בריאות לכל החיים!

השתלת שיניים מהירה
השתלת שיניים ביום אחד
השתלות שיניים לגיל הזהב