שמירה על בריאות השיניים

כיצד תשמרו על בריאות השיניים שלכם?

שמירה על בריאות שיניים מחייב טיפול משמר (ומונע) בקביעות ובתדירות גבוהה. הקפדה על כללים אחדים עשויה לתת לכם את המענה המרבי והמיטבי בשמירה על שיניים בריאות.

א.    צחצוח תדיר של שיניים בבוקר ובערב, ואם אוכלים משהו מתוק - חשוב לצחצח גם לאחר האכילה. בכלל, ככל שתרבו בצחצוח, כך ייטב.

ב.    התייעצו עם רופא השיניים לבחירת מברשת מתאימה, והקפידו על החלפתה פעם בשלושה חודשים.

ג.    מומלץ להשתמש באופן בקובע בחוט דנטלי שאותו מעבירים בין השיניים. הואע מסייע להסרת שאריות של מזון ופלאק. כדי להגביר את התועלת מומלץ גם לנקות את השיניים באמצעות
סילונית לשיניים: מדובר בהתקן פשוט על הברז, שבאמצעותו ניתן למקד זרם מים דק וחד אל הרווחים הצרים שבין  השיניים ובכך להשלים את פעולתו של החוט.

ד.    גם לתזונה בריאה ומאוזנת עשויה להיות בשפעה מבורכת על השיניים. חשוב למעט באכילת מזון תעשייתי, מזון מתוק וכמובן, כפי שנאמר, לצחצח לאחר ארוחה בכלל ואכילת ממתקים בפרט.

ה.    יש להימנע מצריכת משקאות ממותקים, העלולים להזיק לשיניים יותר מאוכל. העדפת מים כדאית מכל הבחינות, לרבות לשמירה על בריאות השיניים.

ו.    חשוב לבחור משחת שיניים ייעודית לטיפול בבעיות הספציפיות שלכם: אבנית, כתמים, רגישות בחניכיים ועוד. רופא השיניים ימליץ לכם ברצון.

ז.    על מנת לוודא כי לא מתגלעת ומתגלה בעיה חריפה בשיניים, יש להקפיד על ביקורים קבועים, בתדירות שעליה ימליץ לכם רופא השיניים, לביקורות ולבדיקה. ככל שבעיה תאותר מוקדם יותר, כך יש סיכוי טוב שהיא תטופל לאלתר ולא ייגרם נזק חמור שיצריך כתרים או אפילו השתלת שיניים.

מדובר - עיניכם הקוראות עדות - בכללים פשוטים, קלים לביצוע. אדם חכם אמר פעם שגם דברים שקל לבצע אותם - קל יותר לא לבצעם. אשר על כן חשוב להשריש את נוהל השמירה על שיניים בריאות באמצעות הכנסת כללים אלא לשגרת יומכם ולהפיכתם לחלק בלתי נפרד מסדר היום.  סביר להניח כי ככל שתקפידו על ביצועם לא תידרשו עוד לקרוא ולשנן אותם. אתם תזכרו אותם על פה.

תחזוק שיניים חוסך השתלת שיניים

החשיבות האסתטית בשמירה על שיניים בריאות

שמירה על שיניים תקינות ובריאות תורמת לבריאות הכללית. בתחום של
השתלת שיניים אנו יודעים להבחין מיד איזה מטופל שומר על שיניו לאורך השנים ומי פחות. אך לבד מהחשיבות הבריאותית, העליונה, יש חשיבות גם לאסתטיקה. אף לא אחד רוצה להסתיר את פיו בכל פעם שהוא פותח אותו לדיבור, לשירה או לצחוק. יש לא מעט אנשים ששיניהם במצב רעוע והם חשים כי איכות חייהם נפגמת בשל הצורך מבחינתם להסתיר את השיניים שלהם לבל ייחשפו חלילה לעין זרים.

יש חשיבות לביצוע מוקפד ותדיר של כל האמצעים שצוינו לעיל כדי להבטיח לעצמם שיניים בריאות. לקביעות ולהתמדה יש השפעה מצטברת. הניסיון מלמד, כי ילדים שהוריהם הטמיעו בהם את חשיבות השמירה על בריאות השיניים באמצעות הפעולות האלה מודעים היטב לחשיבותן ואף נהנים מהן. ילד שמקפיד על שמירה על שיניו יהיה מבוגר הממשיך ב"גירסא דינקותא" זו.

 


✔ ייעוץ חינם ללא התחייבות!
✔ מיטב המומחים ליד מקום מגוריך
✔ מחיר ללא תחרות (השוואת מחירים)
✔ ללא כאבים, הרדמה מלאה/חלקית
✔ החלמה מהירה במיוחד


צור קשר עכשיו -
ונחזור אליך תוך 5 דקות!
-
למה לבחור דווקא בנו?

השתלות שיניים מחיר


שיניים בריאות לכל החיים!

השתלת שיניים מהירה
השתלת שיניים ביום אחד
השתלות שיניים לגיל הזהב